Brąz w europejskim czempionacie

10 lipca 2012
Autor:

pikt-atletykaEwa Zielińska, medalistka ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie spisała się bardzo dobrze podczas mistrzostw Starego Kontynentu, które odbyły się w holenderskim Staadskanaal.

Dla reprezentantki Startu Zielona Góra było to jedno z pierwszych przetarć przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Londynie, które są dla niej najważniejszym startem w sezonie. Ewa w biegu na 100 metrów uzyskała czas 17, 25. Nieco gorzej poszło jej w skoku w dal. Uzyskała odległość 3,37 i uplasowała się ostatecznie na siódmym miejscu w połączonej grupie schorzeń.
Bez medali wróciła medalistka z Pekinu Lucyna Kornobys ze Startu Wrocławskiego zajęła ona w kuli 7 miejsce z wynikiem 7,20, a w oszczepie 5 miejsce z wynikiem 16,57.
– Wyniki nie są złe, szczególnie iż tuż przed wyjazdem miałam zatrucie pokarmowe, co bardzo mnie osłabiło. Niestety ze względu na zmianę grupy startowej nie zakwalifikowałam się do wyjazdu na Olimpiadę, więc to były ostatnie tej rangi zawody w tym roku – komentowała Lucyna Kornobys.


Autor: Konrad Kaptur


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia