„Brąz” Igora Misztala w Międzynarodowym Turnieju klasyfikacyjnym w tenisie stołowym niepełnosprawnych

11 maja 2017
Autor:

pikt-tenis_stolowyW dniach 06 – 09 maja br. w Lasko w Słowenii odbył się 40- punktowym Międzynarodowym klasyfikacyjny turnieju niepełnosprawnych w tenisie stołowym – SLOVENIA OPEN, w którym uczestniczyło trzech zawodników zielonogórskiego „Startu”.

Był to udany start dla Igora Misztala, zawodnika grającego w barwach naszego klubu od początku 2017 roku. Podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka zdobył w Lasko brązowy medal w grze drużynowej z Patrykiem Chojnowskim i zawodnikiem z Tajlandii Sukij Samee.Zawodnicy w grupie eliminacyjnej wygrali 2:0 wszystkie swoje mecze: z Czechami, Brazylią i Włochami. W półfinale ulegli 0:2 Hiszpanii zdobywając ostatecznie brązowy medal. W grze indywidualnej Igor Misztal wyszedł z grupy eliminacujnej na drugim miejscu. Wygrał 3:1 z Hiszpanem Jorge Cardonem, 3: 2 z Włochem Lorenzo Corduą oraz przegrał 2:3 z Mateo Boheasem.

W ćwierćfinale uległ 0:3 Hiszpanowi Joze Ruizowi zajmując ostatecznie miejsce 5 – 8. Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając 3:0 z Grekiem Stamovem Hrystosem oraz ulegając 0:3 Francuzowi Stephane Molliensowi. W ćwierćfinale przegrał 0:3 z Serbem Goranem Perliczem zajmując ostatecznie miejsce 9 – 12. W grze drużynowej z Rafałem Czuperem (Start Białystok) zajęli pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając 2:0 z Włochami i 2:1 z Izraelem. W ćwierćfinale ulegli Serbom 0:2 zajmując 5 miejsce. Marcin Skrzynecki nasz wielokrotny medalista paraolimpijski wyszedł na drugim miejscu z grupy eliminacyjnej.

Pokonał 3:0 Argentyńczyka Alejandro Pereza i 3:2 Australijczyka Nathana Pellissiera , uległ 0:3 Anglikowi Rossowi Wolsinowi. W ćwierćfinale przegrał 1:2 z Niemcem Joshuą Wagnerem zajmując statecznie XVIII miejsce. Turniej w Lasko był silnie obsadzony, uczestniczyło w nim wielu czołowych zawodników z wielu kontynentów. Gratulujemy Igorowi Misztalowi, cieszymy się ze zdobytych przez zawodników kolejnych punktów do światowej listy rankingowej.

Danuta Tarnawska
Prezes
Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego
START w Zielonej GórzePozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia