Bohaterowie z Dolnego Śląska

16 kwietnia 2013
Autor:

pikt-wydarzenia12 kwietnia 2013r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt finansowany z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach którego został wydany Biuletyn „Paraolimpijscy Bohaterowie z Dolnego Śląska”. W konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób, a w tym kilku Paraolimpijczyków i wielu działaczy sportowych z Dolnego Śląska. Biuletyny rozeszły się jak ciepłe bułeczki i podczas samej konferencji zostało rozdanych ponad 350 sztuk.

Konferencję rozpoczął swoim wystąpieniem, jeden z twórców portalu Filip Rodzik. Jego prezentacja dotyczyła idei powstania portalu, akcji IPwTVP oraz kontynuacji tych działań na Dolnym Śląsku czego wynikiem było wydanie ww. biuletynu. W ramach konferencji zabrali głos Radosław Mołoń Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Sławomir Piechota Poseł na Sejm, Andrzej Mańkowski Dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych, Jerzy Mysłakowski członek Zarządu WZSN Start Wrocław, Paweł Parus Prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz bohaterowie wydarzenia, sami Paraolimpijczycy i honorowy gość Renata Mauer-Różańska multimedalistka olimpijska.

Wydawnictwo było efektem kilkumiesięcznej pracy sympatyków oraz osób zaangażowanych w prowadzenie Portalu Sport-ON.info. Możemy w nim przeczytać przedstawione na całą stronę opisy sylwetek 16 dolnośląskich Paraolimpijczyków, którzy brali udział a Paraolimpiadzie w ostatnich 10 latach. Pozostali Paraolimpijczycy są wymienieni z imienia i nazwiska oraz najważniejszych osiągnięć. Biuletyn w formacie PDF znajduje się w zakładce wydawnictwa lub można go pobrać na końcu tego artykułu.

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, a w szczególności Cukierni „M. Janiak” ze Środy Śląskiej przy ulicy Legnickiej 3, za dostarczenie pysznych i słodkich wypieków. Mariuszowi Mazurowi za pomoc w logistyce i wolontariuszce Paulinie Kisiel za włożoną pracę i okazaną pomoc podczas konferencji.

Folder:

PARTNERZY KONFERENCJI

Autorem zdjęć jest Michał Świderski.


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia