Bartosz Ostałowski uczestnik 50. Rajdu Barbórki gościem Wielkiej Gali Integracji 2012

28 listopada 2012
Autor:

pikt-wydarzeniaBartosz Ostałowski zawodnik 50. Rajdu Barbórki w Warszawie będzie gościem Wielkiej Gali Integracji 2012, której tematem przewodnim w tym roku jest mobilność bez barier. Gala pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego odbędzie się 12 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Bartosz Ostałowski 26-letni rajdowiec, prowadzący samochód przy użyciu stóp będzie gościem organizowanej po raz 17. Wielkiej Gali Integracji. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego rozpocznie się 12 grudnia o godz. 18.30 w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki. W najbliższą sobotę, 1 grudnia Bartosz wystartuje też w 50. Rajdzie Barbórki.

„Obecność Bartka na Gali cieszy nas tym bardziej, że za temat przewodni obraliśmy w tym roku mobilność bez barier. Bartek doskonale poradził sobie z przeszkodami, które dla wielu ludzi byłyby nie do pokonania. Tymczasem ten młody człowiek dostosował samochód do swoich potrzeb i z powodzeniem realizuje swoje pasje motoryzacyjne” – powiedział Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Bartosz Ostałowski w wieku 19 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił obie ręce. Poza motoryzacją jego pasją jest malarstwo oraz grafika komputerowa. Należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Start w jubileuszowym 50. Rajdzie Barbórki to już kolejny udział Bartosza Ostałowskiego w najbardziej kultowej rajdowej imprezie w Polsce. Rajd Barbórki co roku gromadzi czołówkę polskich kierowców.

Wielka Gala Integracji organizowana jest od 1997 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia). Spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom współpracującym ze Stowarzyszeniem na rzecz budowania w Polsce społecznej integracji osób niepełnosprawnych.

Podczas Gali organizatorzy zapewniają tłumacza na język migowy oraz audiodeskrypcję.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia