Avalon EXTREME ogłasza nabór na ambasadorów ekstremalnego teamu sportowców

11 lutego 2020
Autor:

pikt-infoAvalon EXTREME – pierwszy i jedyny w Polsce projekt popularyzujący sporty ekstremalne, ogłosił nabór na ambasadorów projektu. Wszyscy sportowcy ekstremalni z niepełnosprawnościami, którym adrenalina płynie we krwi i którzy chcą przełamywać stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, mogą zgłaszać chęć dołączenia do grona EXTRAsprawnych.

Właśnie ruszył nabór na ambasadorów projektu Avalon EXTREME. Wszystkich pasjonatów sportów ekstremalnych zachęcamy do wejścia na stronę https://avalonextreme.pl/kontakt/ i tam zgłoszenia chęci dołączenia do tej wyjątkowej ekipy sportowców.

Za pomocą działań Avalon EXTREME chcemy motywować i edukować Polaków oraz promować sporty ekstremalne w naszym kraju.  Zapraszamy do naszego grona ludzi otwartych, odważnych, wyjątkowych EXTRAsprawnych” –mówi Sebastian Luty, założyciel projektu Avalon EXTREME, jedyny w Polsce kierowca wyścigowy, sparaliżowany w 95%.

Avalon Extreme podejmuje dyskurs dotyczący podziału na sport osób z niepełnosprawnościami i  sport osób sprawnych. Z pomocą trwającej kampanii „EXTRAsprawni – prawdziwy sport jest jeden”, którą wspierają znani sportowcy, tacy jak Krzysztof Hołowczyc i Akop Szostak, Avalon Extreme udowadnia, że wysiłek i emocje w sporcie są takie same, niezależnie od tego, kto i jak go uprawia.

***

Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin objętych projektem należą: rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są: Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz cała drużyna Avalon Extreme Rugby.  Avalon EXTREME to projekt dla prawdziwych sportowców bez barier.

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: , ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia