Avalon Extreme już 4 lata przełamuje bariery

11 października 2019
Autor:

pikt-infoAvalon Extreme, jedyny w Polsce projekt popularyzujący sporty ekstremalne wśród osób z niepełnosprawnościami, ma już 4 lata. Czwarta rocznica to dobry moment na posumowanie lat pełnych wyzwań i wyjątkowych aktywności, które przełożyły się na aktywację 1348 uczestników, którzy przebyli 698 treningów trwających łącznie 1722 godziny! Z zacięciem ekipy Avalon Extreme to pewne, że w następnym roku liczby wciąż będą rosły, bo rekordy są po to, żeby je bić!

Avalon Extreme kreuje wizerunek profesjonalnych sportowców z niepełnosprawnościami – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe. Jednocześnie promuje on sporty ekstremalne wśród osób z niepełnosprawnościami. Już 10 października ten wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju projekt obchodzi swoje 4-te urodziny.

 

– Lata działań projektu Avalon Extreme można podsumować ekstremalnie – setki upadków, tysiące podniesionych kilogramów i setki tysięcy przejechanych kilometrów. Wspierali nas znakomici sportowcy, m.in. Krzysztof Hołowczyc, który brał udział w kampanii społecznej EXTRAsprawni. Dzięki wielu treningom i wydarzeniom dla osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, niejedna z nich zrozumiała, że bariery są tak naprawdę tylko w głowie. Osoby z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć pełnią życia, dlatego Avalon Extreme działa dalej i kontynuuje swoją misję – komentuje Sebastian Luty, Ambasador Avalon Extreme i twórca projektu, sportowiec i rajdowiec, który codziennie dowodzi, że da się pokonać niepełnosprawność i zdobywać kolejne sukcesy.

Avalon Extreme Team

Ambasadorzy projektu, poprzez różne sporty ekstremalne, inspirowali do działania i podejmowania nowych wyzwań. Uczestnicy szkoleń i treningów organizowanych w ramach projektu mieli okazje brać udział w ekstremalnych zjazdach downhill’owych, czyli odmianie kolarstwa górskiego, czy sprawdzić na własnej skórze, jak to jest latać w tunelu aerodynamicznym. Avalon Extreme przy każdej możliwej okazji udowadniał, że nie istnieje podział na sport dla osób z niepełnosprawnościami i bez, w myśl idei, że sport jest jeden. Ambasadorzy wraz z grupami zainteresowanych skakali ze spadochronem, pływali na wake’u, ścigali się gokartami, latali szybowcem i uczyli jazdy rajdowej. Postawy uczestników wydarzeń Avalon Extreme pokazują, że bariery nie istnieją i każdy może żyć aktywnie i na pełnych obrotach, dawkując sobie odpowiednie zastrzyki adrenaliny.

Urodziny projektu  to idealny moment do okazania wsparcia dla Avalon Extreme, który pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami, jak każdy kto kocha adrenalinę i sport, są wstanie realizować się w ekstremalnych aktywnościach. Jak okazać wsparcie? Można to zrobić, nagrywając krótki film z życzeniami urodzinowymi dla Avalon Extreme i wrzucając go na swój kanał na Facebooku, Instagramie bądź w innym medium społecznościowym z oznaczeniem hashtagami #4urodzinyavalonextreme #avalonextreme #extrasprawni.

 

Autor: Tomgrabal


Related Posts:
Tagi: ,

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia