AMP Futbol – podczas IV FBC

6 marca 2012
Autor:

pikt-pilka_noznaMamy przyjemność zakomunikować, iż kolejnym gościem IV edycji Football Business Conference będzie drużyna Amp Futbol!

Amp Futbol, czyli piłka nożna osób po amputacjach to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu. Obecnie uprawiana jest w ponad 25 krajach, do których stale dołączają nowe. Praktycznie co roku odbywają się międzynarodowe turnieje tej odmiany piłki nożnej. W ostatnich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Argentynie w 2010 roku wzięło udział 18 reprezentacji, a mecz finałowy gospodarzy z Uzbekistanem obserwowało 10 000 kibiców. W Turcji, USA, Anglii, Salwadorze czy Brazylii istnieją nawet całe rozgrywki ligowe piłkarzy po amputacjach. Dyscyplina ta została uznana przez FIFA i być może niedługo dołączy do dyscyplin paraolimpijskich. Nazwy używane w innych krajach to Amp Soccer (USA), Amputee Football (Anglia), Futbol de Amputados.

Drużyna prowadzona przez Marka Dragosza – trenera klasy UEFA, założyciela szkółek piłkarskich w Polsce i w Afryce (m.in. Kamerun, Nigeria, Gambia, Kenia) szykuje się do reprezentowania Polski w rozgrywkach międzynarodowych. Debiut może mieć miejsce już na przełomie marca i kwietnia na turnieju drużyn piłkarzy po amputacjach w Manchesterze. Pod koniec roku odbędą się Mistrzostwa Świata, w których Polska drużyna również chciałaby wziąć udział.

Pierwsze treningi w naszym kraju odbyły się w październiku 2011 roku. Obecnie zawodników, którzy spotykają się na comiesięcznych zgrupowaniach, jest już ponad 20 i ich liczba ciągle rośnie (treningi otwarte są dla wszystkich chętnych).

Drużyna Amp Futbol będzie jednym z uczestników forum „Piłka niejedno ma imię”, na które już teraz serdecznie Państwa zapraszamy!

Źródło: fbc.ag

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia