Amp Futbol Cup 2013 – wygrywa Anglia, Polska trzecia!

11 września 2013
Autor:

pikt-pilka_noznaDruga edycja Amp Futbol Cup przyciągnęła na trybuny licznych fanów, którzy byli pod wrażeniem umiejętności i tempa gry piłkarzy po amputacjach z pięciu krajów. Reprezentacja Polski po wysokich zwycięstwach w meczach z Niemcami i Holandią była o włos od poprawienia rezultatu z pierwszej edycji.

Ostatecznie jednak tak jak przed rokiem zajęła trzecie miejsce. Jej świetny mecz z Ukrainą na długo zapadnie jednak w pamięci wszystkich, którzy mieli przyjemność obserwować go na żywo.

Kibice, którzy licznie przybyli na stadion DOSiR Praga Północ (na finałowym meczu było blisko 400 osób) zgodnie podkreślali, że idąc na mecze niepełnosprawnych nie spodziewali się tak widowiskowej i dynamicznej gry. Tę opinię podzielił również obecny na turnieju były bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Kowalewski:

– Wcześniej tylko słyszałem o ampfutbolu, ale po zobaczeniu meczów na żywo jestem zaskoczony zarówno poziomem i tempem gry, jak i ogromnym zaangażowaniem zawodników oraz ilością emocji, które towarzyszą tym rozgrywkom. Umiejętności tych zawodników są po prostu niesamowite!

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.ampfutbolcup.plRelated Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia