Amp Futbol Cup 2012 – zwycięża Anglia, Polska trzecia

12 września 2012
Autor:

pikt-pilka_noznaW miniony weekend w Warszawie rozegrany został Amp Futbol Cup – pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej piłki nożnej osób po amputacjach. Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła reprezentacja Anglii, która po emocjonującym meczu pokonała reprezentację Polski 3:2 (2:1). Polacy, którzy już za miesiąc zadebiutują w Mistrzostwach Świata, zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

W turnieju nie zabrakło tego, co w piłce najważniejsze: pięknych zagrań, dryblingów i strzałów oraz walki i emocji do ostatniego gwizdka. Kibice, którzy przybyli na stadion w koszulkach i szalikach reprezentacji Polski, bardzo żywiołowo reagowali na najlepsze zagrania Polaków.

Impreza okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i pokazała, że mimo krótkiego stażu, polska drużyna szybko zmniejsza zarówno sportowy, jak i organizacyjny dystans dzielący ją od światowej czołówki. Oprócz meczu z Anglią, Polacy rozgromili reprezentację Irlandii 5:0 (3:0) i przegrali z bardzo twardo grającą reprezentacją Ukrainy 1:3 (1:1). Największą liczbę bramek dla reprezentacji zdobył Bartosz Łastowski (nazywany przez kolegów z drużyny „Messim”) a tuż za nim uplasował się skrzydłowy Kamil Rosiek. Na wyróżnienie zasłużyła też para stoperów naszej drużyny – Mateusz Kabała i kapitan Przemysław Świercz.

Warto podkreślić również heroiczną postawę polskiej kadry B, która po dwóch wysokich porażkach z faworytami, jak równy z równym walczyła z pierwszą reprezentacją Irlandii. Po pierwszej połowie i kilku niewykorzystanych sytuacjach (m.in. rzut karny) kadra B sensacyjnie prowadziła 1:0 po golu Mateusza Sadłowskiego. Niestety kontuzje utrudniły utrzymanie korzystnego rezultatu i Irlandczycy zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami.

W ostatnim meczu turnieju Anglicy pokonali Ukrainę 4:0 (0:0), mimo, że jeszcze 10 minut przed końcem utrzymywał się bezbramkowy remis. Anglicy po otrzymaniu pucharu z rąk przedstawicieli PZPN i Stowarzyszenia „Amp Futbol” rozpoczęli rundę honorową i świętowanie na murawie.

Wszystkie drużyny nie kryły zadowolenia z udziału w turnieju Amp Futbol Cup, który ma szansę na stałe wejść do kalendarza piłkarskich imprez w Polsce. W światowej federacji ampfutbolu (WAFF) trwają rozmowy na temat organizacji Mistrzostw Europy w Polsce.

Już za miesiąc nasza reprezentacja wystąpi w Mistrzostwach Świata w Kaliningradzie. O najcenniejsze trofeum powalczy 12 drużyn z czterech kontynentów.

Amp Futbol Cup:
1. Anglia
2. Ukraina
3. Polska
4. Irlandia
5. Polska B

8.09.2012
Polska v Irlandia 5:0 (23′ i 40’ Łastowski, 25’Guszkiewicz, 25+1′ Rosiek, 50’Kosiorek)
Polska B v Anglia 0:11
Ukraina v Irlandia 8:0
Polska v Anglia 2:3 (bramki dla Polaków: 19’Rosiek, 50+1′ Łastowski)
Polska B v Ukraina 0:14
9.09.2012
Anglia v Irlandia 8:0
Polska v Ukraina 1:3 (bramka dla Polaków 15’Kabała)
Irlandia v Polska B 1:2 (bramka dla Polaków 19’Sadłowski)
Anglia v Ukraina 4:0

Autorem zdjęć jest fot. Grzegorz Press.Tagi: ,

Pozostałe newsy w tej kategoriiWydawnictwa

Wyróżnienia