„ALE ZA TO NIEDZIELA, BĘDZIE DLA NAS” – TAKA PIOSENKA PASUJE DO POLSKICH STRZELCÓW SPORTOWYCH. Trwa w Szczecinie Puchar Świata w Strzelectwie Osób Niepełnosprawnych

19 kwietnia 2015
Autor:

pikt-strzelectwoW pierwszy dzień Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie Polacy dwa razy stawali na podium. Tak było w piątek. W drugi dzień, czyli w sobotę raz. W niedzielę na podium reprezentanci kraju po puchar sięgnęli trzy razy. Trzeci dzień – trzy razy na podium. W Pucharze Świata zwyciężyła nasze ekipa w rywalizacji drużynowej.

W P5, czyli w pistolecie najlepsi okazali się Szymon Sowiński (Start Zielona Góra), Sławomir Okoniewski (Start Szczecin) i młody, 14-letni Kacper Pierzyński (Start Gorzów Wlkp.). Mamy już dwa puchary zwycięzców, które oczywiście kojarzą się ze złotymi medalami. Świetną niedzielę miał Szymon Sowiński. W walce drużynowej wygrał, indywidualnie zajął 2 miejsce. Wyprzedził go tylko Roy Carter z Wielkiej Brytanii. Do podium w tegorocznym PŚ w Szczecinie przyzwyczaił się Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin). W FTR 1 oczywiście awansował do finału, w którym był blisko drugiego miejsca. Ostatecznie zajął trzecie. Dziś trzeci dzień PŚ i trzeci puchar dla pana Waldemara. Żeby zanieść go do domu, ma niedaleko.

W klasyfikacji generalnej Polacy są na drugiej pozycji. Z 28 rywali wyprzedza ich tylko Wielka Brytania. Zawodnicy obiecują, że to nie koniec historii zdobytych pucharów w 2015 w Szczecinie. Został jeszcze poniedziałek i wtorek.Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia