Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „XVIII ŁUCZNICZKA 2017” BYDGOSZCZ 20-22.X.2017r.

14 listopada 2017
Autor:

pikt-ciezaryXVIII ŁUCZNICZKA dla Pauliny Przyweckiej- Puziak i Marcina Spychalskiego Puchar Polski w Podnoszeniu Ciężarów dla niepełnosprawnych odbył się na pomostach bydgoskiego ZAWISZY. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji START BYDGOSZCZ. „START BYDGOSZCZ”.

W zmaganiach z ciężarami byli zawodnicy z Elbląga, Gdyni, Gdańska, Grudziądza, Koszalina, Radomia, Warszawy, Wrocławia oraz silna ekipa gospodarzy z STARTU BYDGOSZCZ. Wśród startujących zawodniczek i zawodników byli kadrowicze którzy w dniach 30.XI – 9.XII. 2017 będą zmagać się na Mistrzostwach Świata w Meksyku. W ekipie na Mistrzostwa Świata jest powołana bydgoska zawodniczka Paulina Przywecka -Puziak podopieczna trenera Andrzeja Ofczyńskiego.

Również pozostali kadrowicze zaprezentowali dobry poziom przygotowawczy do startów w mistrzostwach. Zawodnicy Stowarzyszenia START BYDGOSZCZ zaliczą udział w Pucharze Polski za bardzo udany. W kategorii kobiet do 67kg  I miejsce  zajęła Paulina Przywecka- Puziak z wynikiem 94kg w tej kategorii III miejsce zajęła Marta Cieślińska z wynikiem 50kg R.Ż W grupie startujących mężczyzn: Marcin Spychalski kategoria do 72kg zajął I miejsce z wynikiem 148kg w tej kategorii wystąpili Piotr Tomasik III miejsce z wynikiem 65kg i Mateusz Ziarnik IV miejsce z wynikiem 45kg W kategorii 80kg Dariusz Szymczyk z wynikiem 94kg zajął IV miejsce W najcięższej kategorii + 107 kg Dawid Kowalski uplasował się na III miejscu z rezultatem 129kg ustanawiając nowy rekord życiowy.

Trenerami bydgoskich zawodników są Andrzej Ofczyński, Jacek Zawadzki i Damian Sikorski. Na schyłek końca sezonu można się cieszyć z uzyskanych wyników naszych zawodników. Zawody Puchar Polski Wyciskając Sztangę Leżąc dla Niepełnosprawnych „ŁUCZNICZKA 2017” były pod Patronem Prezydenta Miasta Bydgoszcz Rafała Bruskiego, który był fundatorem Pucharów dla Najlepszych zawodników Bydgoszczy, a zdobyli je  Paulina Przywecka- Puziak oraz Marcin Spychalski , wręczenia dokonał V-ce Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Kazimierz Drozd.

Dużym wsparciem by odbyły się zawody Zarząd Stowarzyszenia START BYDGOSZCZ dziękuje Urzędowi Miasta Bydgoszcz, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie, Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i bydgoskiej Grupie Stowarzyszenia ROTARY Stare Miasto oraz Kujawsko-Pomorskiemu Związkowi Sportu Osób Niepełnosprawnych.