Sukcesy pływaków zielonogórskiego „START-u”

30 października 2017
Autor:

pikt-plywanieW dniach 20-22 października 2017r. w Tychach niepełnosprawni zawodnicy sekcji pływania Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "Start" Zielona Góra uczestniczyli w "X Ogólnopolskim Mityngu Pływackim im. Maćka Maika”, zawodnika kadry Polski, który zdobywał medale na Igrzyskach Paraolimpijskich.

W zawodach startowało około 330 zawodników z całego kraju w tym osoby niepełnosprawne oraz pełnosprawni. Zawody rozgrywane były w systemie open oraz w 13 grupach startowych. Nasza trzy osobowa reprezentacja prowadzona przez trenera Franciszka Zienkiewicza spisała się bardzo dobrze. Zawodnicy 5-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium, 3-krotnie na miejscu drugim i 2-krotnie na miejscu trzecim. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Oliwer Kałek: zajął I miejsce – Open 100m stylem grzbietowym, czasem 1:07,81 (główna konkurencja mityngu). zwyciężył również na dystansie 50m stylem grzbietowym czasem 0:31,21 oraz 100m stylem grzbietowym czasem 1:09,21, zajął III miejsce – 50m stylem dowolnym, czasem 0,29,33.

Dobrze zaprezentowali się: Oliwia Mróz (mieszkanka gminy Otyń), dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: na 100m stylem grzbietowym czasem 1:52,22 (rekord życiowy), na 200m stylem zmiennym czasem 4:09,12 (rekord życiowy), Oliwia zajęła II miejsce – 50m stylem grzbietowym, czasem 0:52,69, III miejsce – 50m stylem dowolnym czasem 0:46,0,- Kamil Orwat – zajął dwa drugie miejsca: na 50m stylem motylkowym czasem 0:50,18 i na 50m stylem grzbietowym czasem 0:42,77.