MACIEJ LEPIATO ZE ZŁOTYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA!

25 lipca 2017
Autor:

Maciej Lepiato zdobył złoty medal na lekkoatletycznych mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Londynie. Skoczek wzwyż już po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw świata. Reprezentacja Polski przywiozła ze stolicy Wielkiej Brytanii 29 medali.

Maciej Lepiato zapewnił sobie złoto już skokiem na wysokość 2,10 m, ale poprawił jeszcze wynik na 2,14 m. Drugie miejsce ponownie przypadło najmocniejszemu rywalowi polskiego skoczka, Jonathanowi Broomowi-Edwardsowi, który reprezentował gospodarzy. Trzeci był Japończyk, Toru Suzuki.

„To mój czwarty tytuł mistrza świata, kolejny złoty medal, więc jestem bardzo zadowolony. Niestety, przed mistrzostwami nabawiłem się drobnego urazu, który uniemożliwił mi skuteczny atak na nowy rekord świata. Dlatego satysfakcjonuje mnie wynik 214 cm” – skomentował swój występ mistrz paraolimpijski.

Lekkoatleci reprezentujący Polskę zdobyli na mistrzostwach w Londynie 29 medali, w tym 4 złote, 10 srebrnych i 15 brązowych. W klasyfikacji państw dało to naszej reprezentacji