Medale lekkoatletów zielonogórskiego „Startu”

3 lipca 2017
Autor:

pikt-atletykaW dniach 24-25.06.2017r. w Białymstoku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W Mistrzostwach uczestniczyła sześcioosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, która zdobyła 4 brązowe medale.

Był to bardzo udany start podopiecznych trenerów Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej. Medale Mistrzostw Polski zdobyli Natalia Pawlak, Joanna Szymanek i Michał Krajda z przewodnikiem Michałem Majewskim. Najlepiej na Mistrzostwach Polski spisała się Natalia Pawlak, która zdobyła dwa brązowe medale w skoku w dal 2,82cm. i pchnięciu kulą – 6,03cm. Startowała również w rzucie dyskiem zajmując IV miejsce z wynikiem 13,93cm. Jest to bardzo utalentowana zawodniczka z którą wiążemy wielkie nadzieje na przyszłość. Po brązowy medal sięgnęła też Joanna Szymanek w biegu na 100 m – 19,89s.

Startowała też na 200m i z czasem- 44,77s. była tuż za podium zajęła IV m-ce i w skoku w dal V m-ce 2,49cm. Michał Krajda, rozwijający się zawodnik startujący w grupie osób mocno niedowidzących z przewodnikiem Michałem Majewskim zdobył brązowy medal w biegu na 100m z czasem 13,04s. Pozostali zawodnicy zielonogórskiego „Startu” zajmowali dobre miejsca tuż za podium w grupach w zależności od rodzaju schorzeń: Joanna Ząbek – IV m-ce w rzucie oszczepem 11,59cm., IV m-ce w pchnięciu kulą 4,76cm oraz VI m-ce w rzucie dyskiem 8,17cm. Adrian Bąk – V m-ce w pchnięciu kulą – 4,73, VI m-ce w rzucie oszczepem 20.22 i VII m-ce w rzucie dyskiem 20,75cm Krzysztof Czyż –VI m-ce w rzucie dyskiem 19,64cm, VI m-ce w pchnięciu kulą – 6,55cm. VIII m-ce w rzucie oszczepem 14,27cm.