Kajakarstwo

Brązowy medal KAMILI KUBAS na Igrzyskach Paraolimpijskich- Rio de Janeiro 2016

16 września 2016
Autor:

pikt-kajakarstwoMamy kolejny medal!!! Nie zawiodła nasza ”Perełka” – KAMILA KUBAS. W historycznym finale Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, w parakajakarstwie, w dyscyplinie,która po raz pierwszy znalazła się w programie Igrzysk, nasza zawodniczka zdobyła brązowy medal!!!
Więcej »

Brązowy medal Kamili Kubas na Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie

29 czerwca 2016
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniach 23-26.06. 2016r. w Moskwie (Rosja) odbyły się Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie. W skład 6 osobowej reprezentacji Polski wchodziło 3-ch zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.
Więcej »

Kwalifikacja olimpijska w parakajakarstwie dla Kamili Kubas

24 maja 2016
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniach 17-19 maja 2016r. w Duisburgu (Niemcy) odbyły się Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie, które były jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro’2016.
Więcej »

Parakajakarka zielonogórskiego „START”-u w Rio de Janeiro

10 września 2015
Autor:

pikt-kajakarstwo W dniach 4-6.09.2015 w Rio de Janeiro odbyły się przedolimpijskie, międzynarodowe zawody kajakowe, które były zaliczane do cyklu zawodów testowych na obiektach olimpijskich. W skład 7 osobowej reprezentacji z Polski wchodziło 6 zawodników pełnosprawnych oraz 1 zawodniczka niepełnosprawna z zielonogórskiego „Start-u” – Kamila Kubas wraz z trenerem Janem Durczakiem. http://www.aquecerio.com/en/canoe-sprint/

Więcej »

Medale Mistrzostw Polski w parakajakarstwie

10 czerwca 2015
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniu 06 czerwca 2015r. na obiektach poznańskiej MALTY po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym niepełnosprawnych w parakajakarstwie wspólnie z Mistrzostwami Polski seniorów dla osób pełnosprawnych.
Więcej »

„Medale Mistrzostw Europy Parakajakarzy Zielonogórskiego Startu”

5 maja 2015
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniach 1-3 maja 2015 roku w Czeskich Racicach odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym. Udział w zawodach wzięła 9-osobowa reprezentacja Polski niepełnosprawnych parakajakarzy, w skład której wchodziło aż 5 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra.
Więcej »

„8” medali parakajakarzy zielonogórskiego „STARTU”

13 czerwca 2014
Autor:

pikt-kajakarstwoPodczas Mistrzostw Polski w dniu 01 czerwca 2014r. na obiektach poznańskiej MALTY po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w parakajakarstwie wspólnie z Mistrzostwami Polski seniorów dla osób pełnosprawnych. W zawodach udział wzięło aż 6-cioro zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni startu zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 8 medali (2 złote, 3 srebrne, 3 brązowe).
Więcej »

Olimpiady Śląskie zapraszają na mityng

2 czerwca 2014
Autor:

pikt-wydarzeniaW Dolinie Trzech Stawów w Katowicach na akwenie wodnym w dniach od 29 maja do 1 czerwca 2014 r. odbywać się będzie Mityng Olimpiad Specjalnych. W ramach imprezy rozegrane zostaną zawody w bocci i kajakarstwie.
Więcej »

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie

17 września 2012
Autor:

pikt-kajakarstwoW dniu 19 sierpnia 2012 r. na torze regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się I Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie. Ta nowa dyscyplina w naszym kraju rozkwita, coraz więcej chętnych osób niepełnosprawnych pragnie ją uprawiać. Motywacją do tego jest decyzja o włączeniu do programu Igrzysk Paraolimpijskich parakajakarstwa, po raz pierwszy na Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r.
Więcej »

Radość w polskiej ekipie. Polacy na podium Mistrzostwa Świata w Parakajakarstwie na poznańskiej Malcie

19 maja 2012
Autor:

pikt-kajakarstwo16 i 17 maja w Poznaniu na torze regatowym Malta odbyły się Mistrzostwa Świata w Parakajakarstwie organizowanie przez Polski Związek Kajakowy równolegle z Europejskimi Kwalifikacjami Olimpijskimi oraz Pucharem Świata w Sprincie Kajakowym.
Więcej »

Wydawnictwa

Wyróżnienia