3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 grudnia 2016
Autor:

pikt-infoMaciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych zwraca uwagę na znaczenie sportu oraz obalanie barier, które nadal uniemożliwiają wielu ludziom integrację społeczną.

Zawodnik od wielu lat promuje aktywność fizyczną i sportowców niepełnosprawnych poprzez udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Lepiato jest stypendystą programu Renault Handisport Team. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to dobry moment, żeby przypomnieć, jak ważne jest obalanie barier psychologicznych, społecznych czy architektonicznych. Sam z wieloma problemami nie muszę się zmagać, ale mam przyjaciół, którzy mogliby o takich codziennych zmaganiach osoby niepełnosprawnej powiedzieć znacznie więcej. Warto pamiętać, jak cudowne działanie ma sport, który buduje siłę zarówno fizyczną, jak i psychiczną – mówi Maciej Lepiato.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest co roku 3 grudnia. W tym roku odbywa się on już po raz dwudziesty czwarty – pierwsze obchody zorganizowano w 1992 roku z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Celem tego dnia jest informowanie i przypominanie społeczeństwu o sytuacji i potrzebach niepełnosprawnych.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.


no images were found

Autor: Redakcja


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia