21 Bieg Solidarności już za nami

4 września 2011
Autor:

pikt-atletykaWczoraj trzeciego września odbył się „21 Bieg Solidarności”, jak corocznie impreza w niezapomnianej atmosferze z organizacją na wysokim poziomie. Na linii startu 5,2km trasy ustawiło się ponad 800 zawodników, chwila napięcia, wystrzał startera i start.

Biegacze ruszyli ulicą Międzyrzecką. Przez pierwszy kilometr bardziej doświadczeni zawodnicy starali się przebrnąć przez tłum biegaczy i ustawić się na najlepszej dla siebie pozycji. Trasa była lekko pofałdowana jednak nie miało to większego znaczenia ponieważ podbiegi rzędu 1% były niewyczuwalne. Jedyny mankament to nawierzchnia słabej jakości i należało uważać na dziury po bokach jezdni.

Wśród startujących było 13 niepełnosprawnych biegaczy z dysfunkcją narządu ruchu oraz wzroku. Jako pierwszy na linie mety w kategorii niedowidzących wbiegł Michał Rogowski utalentowany zawodnik klubu START Wrocław osiągając czas (00:17:54). Drugie miejsce zajął Tomasz Polus ze stratą (+00:02:14), a jako trzeci reprezentant naszego portalu Sport-ON.info Mariusz Mazur (+00:02:38), obaj trenujący we Wrocławskim klubie START. W kategorii osób niepełnosprawnych ruchowo pierwsza trójka osiągnęła następujące czasy: Krzysztof Borucki reprezentant klubu MKS OLAVIA OŁAWA osiągną czas (00:20:39), Ewa Bielińska (+00:00:40) oraz Adam Mayda reprezentant TC CHROBRY KOMAK GŁOGÓW (+00:00:51).

Pozostałe osoby reprezentujące nasz portal to Marcin Socha (lekkoatleta specjalizujący się w rzutach oszczepem) ukończył bieg z czasem (00:21:48), oraz Andrzej Pawlik który w latach (1976 Toronto/1980 Arnhen) był zdobywcą 5 medali Paraolimpijskich (4 złote, 1 brąz) obecnie traktuje bieganie jako formę rekreacji i ukończył wyścig z czasem (00:24:49).

Po udekorowaniu wszystkich zwycięzców i wyróżnionych można było spędzić czas przy rytmicznej muzyce. Sama impreza trwała do późnych godzin nocnych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Wyniki znajdują się tutaj.

Zdjęcia pojawią się już wkrótce.


Autor: Redakcja


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia