10 edycja Drużynowych Mistrzostw Polski – zapowiedź

3 listopada 2012
Autor:

pikt-ciezary10 listopada organizator „START” Wrocław zaprasza na dziesiątą już edycję drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych.

W skład każdej drużyny wchodzi jedna zawodniczka, jeden junior do lat 23 i trzech seniorów. Ta piątka punktuje do drużyny. O kolejności drużyny decydować będą punkty zdobyte przez zawodników, naliczone wg współczynnika dr. A. Haleczko. Największa suma punktów zdecyduje o kolejności. Drużyna, który ma najwięcej punktów według formuły Haleczko zostanie zwycięzcą.

Tytułu mistrzowskiego bronią gospodarze zawodów, którzy w zeszłym roku byli nie do pokonania podczas mistrzostw, które odbyły się w Grudziądzu, a pierwszy zespół Startu Wrocław wystąpił w składzie: Małgorzata Tomczyk, Mariusz Tomczyk, Sławomir Szymański, Piotr Szymeczek oraz Michał Salamon.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 we Wrocławskim Hotelu Gem, ul. Mianowskiego 2b. Zapraszamy kibiców do obejrzenia i kibicowania najlepszym zawodnikom w Polsce. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Impreza sfinansowana ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Autor: Grzegorz Leski

Grzegorz Leski

Czynny uczestnik z ponad 40 letnim doświadczeniem w sportach siłowych. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Rekordzista Polski w wyciskaniu leżąc. Obecnie sędzia klasy międzynarodowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc International Powerlifting Federation, a także sędzią w wyciskaniu leżąc sportowców niepełnosprawnych IPC Powerlifting. Członek Kolegium Sędziów, Komisji Sportowej i Rady Zawodniczej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Instruktor sportów siłowych i kulturystyki, a od 1991 roku pracownik wielu klubów sportowych, oraz siłowni. Jako spiker bierze czynny udział w oprawie wielu imprez sportowych. Publicysta sportowy – opracowuje relacje z zawodów dla mediów.


Related Posts:
Tagi:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia