„Dzień Klubów Sportowych” na elbląskiej Bryzie

16 września 2011
Autor:

pikt-wydarzeniaWychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością intelektualną Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu wraz z hufcem elbląskim dnia 23 września 2011r. organizuje imprezę sportową pn. „Dzień Klubów Sportowych”.

Sport od zawsze cieszył się ogromną popularnością. Jeśli nawet sami nie uprawiamy żadnej dyscypliny, to chętnie oglądamy mecze i zawody sportowe, które są doskonałą formą rodzinnej rozrywki, a sportowcom możliwość rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdobycia medali i pucharów.
Sport ma także szczególne znaczenie w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych intelektualnie, gdyż daje im sposobność demonstrowania odwagi, doświadczania radości i dumy z własnych sportowych osiągnięć. Sport wyrabia odwagę, zwiększa odporność psychiczną. Zaangażowanie w aktywność fizyczną pozwala wyeliminować negatywne następstwa niepełnosprawności w psychice osób z niepełnosprawnością, takie jak: agresja, apatia, depresja. Przyczynia się do zwiększenia ich aktywności, także społecznej. Zajęcia sportowe są dla osób niepełnosprawnych okazją do nawiązania kontaktów towarzyskich, koleżeńskich, a zawody sportowe są formą nagrody za systematyczność i ciężką pracę.

Impreza odbędzie się na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza”. Uczestnikami imprezy będzie młodzież i osoby dorosłe z różnym stopniem niepełnosprawności z województwa warmińsko – mazurskiego. W programie zaplanowano m.in. pokazy poszczególnych klubów, konkurencje drużynowe i indywidualne, oraz pokaz baniek mydlanych dla najmłodszych i przejażdżki łodzią pontonową. Kluby sportowe zrzeszające osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą zgłaszać swój udział w imprezie telefonicznie (55) 233 75 93 lub mailowo: zk.elblag@psouu.or.pl do dnia 16.09.2011r.

Magdalena Borek
Kierownik Dziennego Centrum Aktywności

Autor: Filip Rodzik


Related Posts:

Related Posts:Wydawnictwa

Wyróżnienia